Keresztút

Korosztály: Kiscserkész

Foglalkozás hossza: 15 perc

Beküldő: livialepes@gmail.com (forrás: katolikus montesszori játékok)

Elkészítés nehézsége: 7

Elkészítés ideje: 40 perc

Hol használható: Bent

Típusa: Aktivizáló

Hozzávalók:

A3-as kartonlap, a keresztút állomásai nyomtatva/rajzolva, olló, ragasztó, filctoll, madzag, jégkrémpálcika, 3 különböző ragtapasz, Szűz Máriás érme, papírzsebkendő, kis textildarab, szög, kis kereszt, szentkép/nyomtatott kép: Jézus édesanyja ölében, egy darab kő (amennyiben 6 vagy több főből áll az őrsünk, mindent duplán készíthetünk, és két csoportban dolgozhatnak az őrstagok)



Elkészítés menete:

  1. Az internetről kinyomtatjuk vagy megrajzoljuk a keresztút 14 állomását, majd ezeket kivágjuk.

  2. Összegyűjtjük az állomásokat szimbolizáló tárgyakat, ill. azok elkészítéséhez szükséges alapanyagokat, és egy dobozkába tesszük.

  3. A jégkrémpálcikából keresztet csinálunk egyszerűen összeragasztva egy kisebb és egy nagyobb részt; egy kis darab papírzsebkendőre Jézus arcát rajzoljuk; egy másik darab papírzsebkendőt pedig kicsit összegyűrünk; az anyagdarabból egyszerű „zsákruhát” vágunk ki és a derekánál megkötjük egy darab madzaggal; papírra egy kis kezet rajzolunk és kivágjuk.

Használat

  1. A gyerekek megkapják a kartonlapot, a ragasztót, a filctollat és a dobozkát a kis tárgyakkal.

  2. Az őrsvezető elmesélheti/felolvashatja a keresztút történéséit, vagy rímbe is foglalhatja. A gyerekek a történetet követve felírják mindig a sorszámot és melléragasztják a megfelelő képet.

  3. Miután a történet véget ért és mind a 14 kép a helyére került, jöhet a szimbólumok besorolása: keressék meg az állomáshoz tartozó tárgyi szimbólumot.

A végén megbeszélhetjük, miért az a szimbólum került oda, mi is történt egy-egy állomáson.

Hasznos tippek

Az állomások címét/megnevezését külön-külön ráírhatjuk egy-egy papírdarabra, és az is lehet feladat, hogy ragasszák a megfelelő kép alá.

A feladatot úgy is módosíthatjuk, hogy már rá lesznek ragasztgatva a képek a kartonlapra, viszont nem a megfelelő sorrendben, és nekik megszámozni, mi mi után következik.